Filmaši laureati

Autor: Administrator , 23. 6. 2014.

Četiri dana na četiri rijeke bila su iznimno uspješna za mlade dubrovačke filmaše iz Muškog učeničkog doma, Učeničkog doma Paola di Rosa te gimnazijalce iz udruge Luža.

Domaši iz Muškog učeničkog doma su kući donijeli prvu nagradu, u kategoriji dokumentarnog filma. Njihov kratki film mističnog naziva “On” zaista je oduševio svih u Karlovcu i zasluženo osvojio prvo mjesto.  Autor filma je Neno Barović , a u multimedijalnoj sekciji pod vodstvom odgajatelja Mira Bronzića sudjelovali su i Anto Mišić, Božo Urđević, Niko Trče, Ivan Miloslavić, Ante Pavlović, Đuro Bilić, Stanko Bantić Marko Borović i Ivica Pleština.

Evo što je kao recenziju ovog filma u festivalskom katalogu zapisao poznati filmski kritičar Boško Picula:

“Kad bi neko rekao da se uz izjave samo nekoliko sudionika te poneki suptilno režirani kadar koji  spaja dokumentarni materijal, može snimiti vrhunski minidokumentarac, u to bi se teško povjerovalo, Međutim, mladi su dubrovački filmaši u svom radu rekli puno toga, i to na tako pismen filmski način, da se film gleda u jednom dahu. Bravo!”

Za vas koji još niste film možete vidjeti ovdje  OVDJE

Ništa manje uspješne nisu bile ni kolegice iz učeničkog doma Paola di Rosa. Pod vodstvom sester Ružice Dodig sudjelovale su u konkurenciji za najbolju nagradu u ovodišnjem posebnom programu Revije i Festivala – plesnom filmu. Sa svojim sjajnim i razigranim ‘happyem’ – “Paola di Rosa is Happy” također su osvojile prvo mjesto. Čestitamo !

Fotogaleriju pogledajte OVDJE